Site içi Arama

  ana sayfailetişimenglish
 
HAKKINDA YHGP HİBE PROGRAMLARI PROJELER DOKÜMANLAR FAALİYETLER VE FOTOĞRAFLAR DESTİNASYON TANITIM CBS LİNKLER
 
 
  FAALÄ°YETLER VE FOTOÄžRAFLAR
 

Amasya İli Kent Merkezi’nde 20/10/2012 Tarihinde Odundışı Orman Ürünleri Hasat Panayırı düzenlendi.

Samsun İli Alaçam İlçesi’nde Odundışı Orman Ürünleri Hasat Panayırı düzenlendi.

Çorum İli Bayat İlçesin'de Odundışı Orman Ürünleri 05/10/2012 Tarihinde Hasat Panayırı Düzenlendi.

Tokat İli Niksar İlçesi Çamiçi Yaylasında 08/09/2012 Hasat Panayırı düzenlendi.

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Ankara'da yapılan Tokat günlerine katıldı.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tokat İli Niksar İlçesi Çamiçi Yaylasında 08/09/2012 Hasat Panayırı düzenlendi.

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen,  Amasya Orman Bölge Müdürlüğü'nün ortak kurum, KOSGEB' in iştirakçi olarak yer aldığı Yeşilırmak Havzası'nda Kırsal Nüfusun Odundışı Orman Ürünleri Farkındalığı (KORUP) Projesi  kapsamında, Niksar Çamiçi Yaylasında Hasat Panayırı gerçekleştirildi.


Hasat Panayırı'na Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Başkanı Amasya Valisi Sayın A. Celil ÖZ,  Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN, Amasya Orman Bölge Müdürü Ahmet CEYLAN, YHKB Müdürü Yelgin MESCİ ve protokol, basın mensupları ve yöredeki vatandaşlar katıldı.

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Müdürü Yelgin MESCİ, OKA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı çerçevesinde yürüttüklerini ifade etti ve Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan proje hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Amasya Valisi Sayın A. Celil ÖZ konusmasında , toprak yapısı, bitki örtüsüyle çok verimli bir bölgede yaşadıklarını belirterek, Yeşilırnmak Havzası Kalkınma Birliği'nin kuruluşundan bu güne çalışmaları hakkında bilgi verdi."Ekonomik olarak,

özellikle tarıma dayalı ekonomide katma değeri yüksek çok ciddi çalışmalar var. Ancak, bunun çok çeşitlenmesine ihtiyaç var. Son yıllarda dünya genelinde tarım ve tarım ürünlerine yönelik talep fazlalığı ve artışı söz konusu. Odundışı Orman Ürünlerinin özellikle endemik türler yönünden çok zengin olan bölgemize ekonomik değer olarak yansıtılması gerekiyor." dedi.  Yeşilırmak Havası Kalkınma Birliği bölgesinde bu tür çalışmalara ağırlık verdiklerini hatırlattı.

Tokat Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN,  yaptığı konuşmada, projenin son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Odundışı orman ürünlerinin Türkiye'de yeni bir konu olduğunu belirten Sayın TAŞKESEN, "Geçmişte belki biliyorduk ama  keresteye ağırlık verdiğimiz için bu ürünleri unuttuk. Belki de bu projenin en önemli ayağı veya en önemli fonksiyonu bu farkındalığı meydana getirmek. Bu proje bunu gerçekleştiriyor. Çevre bilincini çok öne çıkarıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından YHKB Birlik Başkanı Amasya Valisi Sayın A. Celil ÖZ ve YHKB Encümen Üyesi Tokat Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN ile beraberindeki protokol mensupları, hasadı yapılan odundışı ürünlerle Niksar Belediyesi Sokak Atölyesi'nde üretilen hediyelik eşyaların bulunduğu stantları gezdi.Daha sonra Niksar'da tarihi ve turistik mekanlar ziyaret edildi.

- 08.09.2012

 

Resimlerin telif hakkı Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliğine aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, ticari amaç için kullanılamaz.

 
Amasya Valiliði Çorum Valiliði Samsun Valiliði Tokat Valiliði
cheap UA Clutchfit Drive Stephen Curry Foamposites for Sale Adidas Superstar ShopStyle Adidas ZX 750 facebook adidas NMD sneakers UK nike air jordan 13 sneakernews Where to Buy Jordan 3 very cheap adidas neo shoes steph curry Foot Locker adidas zx 750 for sale air jordan retro for sale stephen curry one MVP shoes jordan super fly 2 eBay lebron james 13 eBay air jordan 3 eBay latest release dates prices of ua speedform gemini shoes best price for adidas neo outlet air jordan 11 nike high heels black green aiddas outlet store online discount nike free run shoes
  Amasya Valiliði Çorum Valiliði Samsun Valiliði Tokat Valiliði