August 21, 2015

TR83 Bölgesinde uygulanacak Tarımsal Üretime Konu Olan Bitki Türlerinin Köy Popülasyonlarının Araştırılması ve Envanter Hazırlanması projesi Uygulama Protokolü paydaşların katılımı ile imzalandı.

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü İşbirliğinde Amasya, Tokat, Samsun, Çorum İllerinde gerçekleştirilecek Projenin ve verilecek finansal desteğin düzenlemesine dair uygulama protokolü Birlik Müdürü Yasemin ÇOBAN, Enstitüsü Müdürü Ahmet BOZ, Enstitüsü Müdürü Dr. Kibar AK’ın katılımları ile Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Toplantı Salonunda imzalandı.

İmza töreni öncesinde;

Birlik Müdürü Yasemin ÇOBAN tarafından Uygulama Protokolü kapsamında TR83 Bölgesinde yetiştiriciliği yapılan ve ekonomik değere sahip yerel sebze, meyve, bağ ve tarla bitkilerinin köy popülasyonlarının tespit edilerek envanterinin çıkarılması ve tüm paydaşların kullanımına sunulması, tarafların sorumluluk ve yükümlülükleri, Projenin Finansman ve Ödeme Düzenlemeleri ve Protokol’ ün süresi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

(08 Mart 2017)