August 21, 2015

Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes Grubu işbirliği ile Gelecek Turizmde adıyla yürütülen Sürdürülebilir Turizm Destek Programları başvuruları başlamıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” teklif çağrısı yayınlanmıştır.

Toplam bütçesi 1.750.000 Avro olan hibe programının amacı STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, lobicilik ve savunuculuk faaliyetlerinin desteklenmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesidir.

Kümelenme Destek Programı

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan “Kümelenme Destek Programı” ilan edilmiştir.

REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve ülkemiz eş finansmanıyla oluşturulan Rekabetçi Sektörler programı proje teklif çağrısı açılmıştır. 2014-2020 yıllarını kapsayan programın toplam bütçesi 405 milyon olup başvuruların 6 Haziran’a kadar sürmesi planlanmaktadır.

Karadeniz Sınır Ötesi İşbirliği Programı Teklif Çağrısı Yayımlandı!

Avrupa Birliği Bakanlığının Ulusal Otoritesi olduğu Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 dönemi birinci teklif çağrısına 31 Ocak 2017 itibariyle çıkılarak çağrı duyurusu Programın resmi internet sitesinde (http://blacksea-cbc.net) yayınlanmıştır.

Erasmus+ Programının 2017 Program Rehberi ve Teklif Çağrısı Yayınlandı.

2014-2020 yılları arasını kapsayan Erasmus+ programının 2017 program rehberi ve teklif çağrısı Türkiye Ulusal Ajansı internet sitesinde yayınlandı.

Erasmus+ Gençlik Programı 2016 Yılı II.Dönem Başvuruları Son Başvuru Tarihi 26 Nisan’da Sona Eriyor.

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı koordinasyonunda yürütülen Erasmus+ Gençlik programları için 2016 yılı ikinci dönem başvuru tarihi 26 Nisan 2016’da sona eriyor. Bölgemizde başvuru yapmak isteyen kurum/kuruluşlar teknik destek amacıyla Eurodesk Temas Noktası olan kurumumuzla irtibata geçerek sorularını iletebilirler. İletişim: 0 850 450 09 59 (dahili 147)

Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan - Türkiye Programı Teklif Verme Çağrısı Açıldı

Bulgaristan ve Türkiye arasında işbirliğini artırmak amacıyla, 16.11.2015 tarihinde, Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan – Türkiye Programı kapsamında Birinci Teklif Verme Çağrı açılmıştır.

<< 1 2 >>