August 21, 2015

YHKB Birlik Müdürümüz Mustafa ÖRGÜT; S.S. Toprak Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Açılış Programına Katıldı

Valimiz Mustafa MASATLI, Belediye Başkanı Mehmet SARI, Birlik Müdürümüz Mustafa ÖRGÜT ve İl Protokolüyle birlikte, Çiğdemlik Köyünde Valiliğimiz öncülüğündeki projeyle kurulan ‘Yaş Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’nin, Toprak Kadın Girişimi Kooperatifi’ne tahsis edilmesi vesilesiyle düzenlenen programa katıldı.

Amasya Valiliğimiz öncülüğünde (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2019 yılı Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programına (OKA) Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliğimiz tarafından sunulan ve kabul edilen “TR83 Bölgesi Kırsalında Atıl Binaların Onarılarak Soğuk Hava Deposu, Kurutma ve Paketleme Tesisine Dönüştürülmesi Projesi” kapsamında Amasya İli Çiğdemlik Köyü’ne 1 adet Kurutma ve Paketleme Tesisi kurulumu gerçekleştirilmiştir. Çiğdemlik Köyü 170 ada 7 parselde bulunan binanın iç dış bakım-onarım-tadilatı ve iç dış cephe boyası Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yapılmıştır.

Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait olan 170 ada 7 parselde bulunan bina ve arsası S.S. Toprak Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine kullanım hakkı verilmiştir.

ÖNCEKİ - SONRAKİ