August 21, 2015

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla bu yıl 11’inci düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde turizm sektörü ilgililerinin katılımları ile gerçekleştirilen fuara YHKB 4 il adına katılım sağladı.

Söz konusu fuar katılımında TR 83 Bölgemiz Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri iş birliği ve OKA koordinasyonunda, Amasya ilimizin Amasya Çöreği, Amasya Elması, Amasya Elma Sirkesi vb. yöresel lezzetleri, Çorum ilimizin Çorum Leblebisi vb. yöresel ürünlerini, Samsun ilimizin Bafra Nokulu, Çarşamba Kıvratması vb. yöresel lezzetleri Tokat ilimizin Tokat Yaprak Sarması, Tokat Meyve Suyu, Ayvaz Suyu, Tokat Cevizi, Tatlı Tarhana, Turhal Yoğurtmacı, Tokat Salçası ve Tokat çemeni vb. yöresel lezzetleri tanıtılırken, turizm acentaları ile görüşmeler sağlandı. Bölgemizin otellerimizin ve illerimizin tanıtımı gerçekleştirildi.

Fuar süresi boyunca, ziyaretçiler tarafından ilgi gören TR 83 Bölgesi illeri stantlarında, bölgeye ilişkin tanıtım ve seyahat rehberi, broşür, kitapçık, gibi tanıtım materyalleri ile bölgemizin değerleri ulusal ve uluslararası ziyaretçi ve katılımcılara tanıtıldı. Bunun yanı sıra, TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illeri stant alanlarında, bölgemizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla YHKB tarafından hazırlanan kültür ve turizm temalı tanıtım filmlerinin gösterimi de gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı destinasyonlarının dahil olduğu 36 ülke ve 60 ilden yaklaşık bin 180 firmanın katıldığı Travel Turkey İzmir 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’na katılımları ile bölgemizi temsil eden ve illerimizin stantlarını onurlandıran tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

(15 Aralık 2017)