August 21, 2015

YHKB 4 İLİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜKLERİNİ '' WORKSHOP TRAVELSHOP '' B2B ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA İSTANBUL'DA BULUŞTURDU.

Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonunun tanıtımı amacıyla tarihlerinde İstanbul Pullman Otelde düzenlenen ve kurumlar arası iletişim platformu niteliği taşıyan “Workshop Travelshop” adındaki B2B etkinliğine katılım sağlandı. Söz konusu organizasyona, ülkemizde turizm sektörüne hizmet veren özel sektör aktörlerinin (hotel zincirleri, turizm acenteleri) yanında, B2B etkinliğine katılım sağlayarak ulusal çapta kamuyu temsil etme adına, söz konusu etkinliğe Birliğimiz, Birliğin himayesi altında Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin de iştirakini sağladı.

Dünyanın tüm kıtalarından gelen turizm profesyonelleri ve seyahat acentesi sahipleri ile gün boyunca yapılan yüzden fazla yüz yüze görüşmede, Yeşilırmak Havzası bir bütünleşik turizm destinasyonu olarak tanıtıldı, bölgemize seyahat düzenleme ile ilgili Yeşilırmak Havzasının güçlü yanları ve cazibe merkezleri ön plana çıkartıldı. Özellikle bölgedeki kültürel miras, bu bakımdan arkeolojik ve doğal sit alanlarının, tarihi eserlerin, müzelerin önemine vurgu yapıldı, yemek kültürümüz tanıtıldı. Özellikle Hindistan menşeili turizm acentelerinin Bollywood filmleri için yeni çekim mekanları aradıklarını, Hint düğünü organizasyonları için yeni destinasyon arayışları içerisinde oldukları gözlemlendi. Bu bakımdan, film çekimleri için bölgemizde bulunan (Amasya Kalesi, Tokat Kalesi, Çorum Kalesi ve Hattuşa örenyeri vb. yerler) önerildi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.