August 21, 2015

YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ 2020 YILI AĞUSTOS AYI ENCÜMEN TOPLANTISI

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Ağustos Ayı Encümen toplantısı 27.08.2020 tarihinde saat 15.00’da Birlik Başkanı Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında, Çorum Valisi Mustafa ÇİFTÇİ, Tokat Valisi Dr. Ozan BALCI, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ömer Faruk ALTUNAY, Çorum İl Genel Meclis Üyesi İbrahim ÇİFTÇİ, Birlik Müdür V. Mustafa ÖRGÜT ve Birlik personelleri katılımlarıyla Amasya ilinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Amasya Valisi Birlik Başkanı Sayın Mustafa MASATLI şunları ifade etti:

“Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Mahalli İdare Birlikleri Kanununa göre çalışan, Tüzüğünde de belirtildiği gibi Yeşilırmak Havzasında kirliliği ortaya çıkaran etmenlerin ortadan kaldırılması ve Yeşilırmak Havzasında bulunan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde ekonomik-sosyal kalkınmanın sağlanmasına yönelik planlar, programlar yapmak, projeler uygulamak üzere kurulmuş bir Birliktir. Bugüne kadar bu anlamda Birlik önemli çalışmalar yapmış, bölgesel kalkınma anlamında planlar hazırlamış, projeler uygulamış, başarılı çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Avrupa Birliği destekli SKE Düzey II Bölgeleri Kalkınma Programı kapsamında TR83 Bölgesi’nde projelerin hazırlanması ve program uygulanmasında yer almıştır. Bu kapsamda 181 adet proje başarı ile uygulanmıştır. Halen ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından teklif çağrılarına çıkılan program ve projeler için bölgeye teknik destek sağlamakta ve projeler hazırlamakta ve uygulamaktadır.”

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Amasya Valisi Birlik Başkanımız Sayın Mustafa MASATLI, toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize bir kez daha teşekkür etti ve Encümen toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Encümen toplantısında Haziran ve Temmuz aylarına ait aylık cetveller tetkiki ve Birliğin yürüttüğü çalışma konuları görüşüldü. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖNCEKİ - SONRAKİ