August 21, 2015

YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ 2021 YILI TEMMUZ AYI ENCÜMEN TOPLANTISI

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Temmuz Ayı Encümen toplantısı 29.07.2021 tarihinde saat 15.00’da Birlik Başkanı Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında, Tokat Valisi Dr. Ozan BALCI, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ömer Faruk ALTUNAY, Çorum İl Genel Meclis Üyesi İbrahim ÇİFTÇİ, Birlik Müdür V. Mustafa ÖRGÜT ve Birlik personelleri katılımlarıyla Amasya ilinde gerçekleştirildi. Toplantı, Amasya Valisi Birlik Başkanı Sayın Mustafa MASATLI’nın açılış konuşmasını yapmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından Birlik Müdür V. Mustafa ÖRGÜT, Haziran ayına ait aylık cetvellerin tetkiki ve Birliğin yürüttüğü projeler ve çalışma konuları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Sunumda verilen bilgilere göre, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından Yeşilırmak Nehri ve kollarında oluşan kirlilik ile nedenlerini önlemek, bölgede erozyonu engelleyici çalışmalar yapmak, ırmağın akış rejimini düzenlemek ve çevresiyle birlikte Yeşilırmak’ı cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan “Yeşilırmak Nehri Temizleme, Islah ve Rekreasyon Projesi” hayata geçirilmiş olup, proje için Amasya, Merzifon, Suluova, Taşova ve Göynücek Belediye Başkanlıkları ile Amasya Üniversitesi, DSİ Bölge Müdürlüğü ve diğer paydaş kurumlarla işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu çerçevede söz konusu projenin Çorum ve Tokat illerinde de uygulanması maksadıyla “Yeşilırmak Nehri Temizleme, Islah ve Rekreasyon Projesi” iş birliği protokolü Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Birlik Müdür V. Mustafa ÖRGÜT tarafından imzalanmıştır.

ÖNCEKİ - SONRAKİ